تبلیغات
هشتمین همایش فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی کشور - بیانیه پایانی هشتمین همایش وبلاگ نویسان و فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی کشور

بسمه تعالی

بیانیه پایانی هشتمین همایش جامعه مجازی دفاتر اسنادرسمی کشور

هشتمین همایش فعالان حوزه مجازی و جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی کشور مطابق برنامه و تصمیمات متخذه در همایش هفتم در قم ، در روزهای 24 الی 26 اردیبهشت 94 در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) و مقارن با عید سعید مبعث برگزار گردید.

این نشست از ساعت 10 صبح روز پنج شنبه باحضور مدیرکل محترم امور اسناد سازمان و مدیرکل محترم ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی و هیات همراه متشکل از آقایان رحمتی زاده مدیر کل محترم ثبت خراسان رضوی ، خدادادی معاونت محترم اداره کل ثبت خراسان رضوی ، صانعی فر ریاست محترم بازرسی اداره کل ثبت خراسان رضوی و ریاست محترم کانون سردفتران و دفتریاران مرکز و  اعضای هیات مدیره  کانون‏ها و جوامع  تهران ، خراسان رضوی ، مازندران ، یزد ، قم و آذربایجان شرقی و جمع کثیری از فعالان حوزه مجازی و تعدادی از سردفتران و دفتریاران مشهد با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران رسما با هدف :

افزایش صلاحیت ذاتی سردفتر و تاثیر آن در خدمت رسانی به آحاد جامعه با توجه به گستردگی جغرافیایی دفاتر اسناد رسمی با سخنرانی جناب دکتر غلامپور سردفتر محترم 39 مشهد .

شناخت ظرفیت های موجود دفاتر اسناد رسمی و نقش آن در تثبیت مالکیت و برقراری امنیت اقتصادی و اجتماعی در جامعه با سخنرانی جناب آقای دکتر خرمشاهی سردفتر محترم 36 کرمانشاه .

چالشهای پیش روی دفاتر اسناد رسمی با سخنرانی جناب آقای شعبانی سردفتر محترم 38 ساری .

بررسی اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی با رویکرد  انطباق آن بر ثبت الکترونیک و ورود به اتحادیه جهانی سردفتران با سخنرانی جناب آقای دکتر شعبانپور سردفتر محترم 56 سنندج .

شروع بکار نمود و پس از سه روز در قالب 4 جلسه فشرده بحث و تحلیل و بررسی آسیبها و مشکلات و مطالبات حقه دفاتر اسناد رسمی و تبادل نظر و ارایه راهکارهای عملی ؛ با صدور بیانیه ای بشرح ذیل ، ساعت 12 ظهر شنبه 26 اردیبهشت بکار خود پایان داد.

متن اطلاعیه بشرح ذیل است :

1.       مقرر گردید توسط ریاست محترم کانون سردفتران ودفتریاران تهران ترتیبات لازم برای ملاقات و دیدار اعضای جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی با مقام معظم رهبری بمناسبت سالروز تشکیل جامعه و یا 6 دی داده شود.

2.       با توجه به سخنان اخیر ریاست معظم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و عزم معظم له برای حذف دخالت مشاورین املاک در امر تنظیم مبایعه نامه و قراردادها وسپردن امور حقوقی مربوطه صرفا به دفاتر اسناد رسمی ، حاضرین بنمایندگی از کل اعضای جامعه مجازی حمایت بی قید و شرط خود را از ریاست محترم سازمان اعلام نمودند.

3.       با توجه به لزوم تعدیل تعرفه حق التحریر دفاتر طبق واقعیتهای  موجود و اعمال نرخ تورم براساس چهارسال قبل و چهارسال آینده وتعیین ودرج حق فنی و مشاوره و سایر خدمات متداول دفاتر اسناد رسمی ، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بنظر حاضرین، تعرفه تهیه شده کانون سردفتران تهران که پس از لحاظ بعضی از پیشنهادها به سازمان ارسال شده ، جوابگوی نیازهای دفاتر اسنادرسمی و انتظارات و تامین کننده حقوق حقه همکاران سراسر کشور نمی باشد و از رییس معظم سازمان ثبت اسناد کشور مصرانه تقاضای تعدیل عادلانه و منطبق با نرخ تورم و هزینه های سنگین دفاتر و واقعی شدن ثمن معاملات  می گردد.

4.       لزوم ساماندهی گروههای اجتماعی در فضای مجازی مطرح و شیوه نامه نحوه تشکیل گروههای تخصصی و انتشار نتایج ان در وبلاگ یا وبلاگهایی که برای این امر ایجاد میشود پس از اصلاحاتی مورد تایید قرار گرفت.

5.       موضوع بیمه و ارایه خدمات درمانی و رفاهی خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی مطرح و ضمن انتقاد حاضرین به عدم رفع مشکلات بیمه ، اعضای جامعه مجازی از کانون محترم سردفتران درخواست مینماید هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکلات و ارایه خدمات به کل جامعه سردفتری بنحو یکسان و مطلوب اقدام نماید.

6.       لزوم بررسی و افزایش صلاحیت دفاتر اسناد رسمی و توسعه محدوده ارایه خدمات دفاتر به مردم مانند امور حسبی و شبه قضایی و بخشی از خدمات ثبتی مورد تایید و تاکید قرار گرفت و مقرر گردید همکاران نظرات کارشناسی خود را به کمیته دایمی ارسال تا از این طریق به مراجع ذیصلاح ارسال شود.

7.       با توجه به اهمیت و نقش قوانین و مقررات و لزوم فعال تر شدن جامعه سردفتری در راستای مشارکت در نهاد قانونگذاری مقرر شد اعضا جامعه مجازی در هرمورد با نمایندگان مجلس در محل خود رایزنی و با کمیته های پارلمانی کانونهای استانی هماهنگ نمایند در این راستا جامعه مجازی از کانونهای استانی و جوامع درخواست مینماید برای تسهیل در دسترسی به هدف مذکور ، همانند کانون مازندران نسبت به تشکیل و فعال نمودن کمیته پارلمانی اقدام نمایند. مقرر گردید جامعه مجازی با رویکرد اهمیت ورود حقوقدانان و متخصصین به نهاد قانونگذاری در جهت توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی فعالیت نمایند.

8.       با توجه به تصمیمات نشست هفتم ، شیوه نامه های تشکیل کمیته دایمی نشستها و کمیته مالی مربوطه تهیه شده توسط آقای امینی قرایت و مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

9.       حاضرین با تاکید مجدد بر اجرای دقیق منشور اخلاقی جامعه مجازی التزام خود را به رعایت امانت و اخلاق در فعالیتهای خود در این فضا اعلام و بی اخلاقی بعضی از اشخاص در کامنت‏گذاری در وبلاگها را محکوم نمودند.

10.   نشست بعدی که پیشنهاد برای کاظمین ، خوی ، سنندج ، اردکان ، سمنان ، یزد و کیش مطرح و به رأی گذاشته شد ، در نتیجه استان سمنان برای نشست بعدی تعیین گردید.

نشست هشتم جامعه مجازی با امید به دست یابی به اهداف خود و تشکیل همایش بعدی در ساعت 12 ظهر روز شنبه 26 اردیبهشت به کار خود پایان داد.بهرام قاسمعلی
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 09:37 ق.ظ
سلام برجناب رسولی عزیزوگرامی.خداقوت.وسپاس ازمیزبانی عالی وبسیارخوبتان.این میزبانی جالب وعالی سالیان سال درخاطره بنده ودیگرهمکاران حاضردرهمایش باقی وماندگارخواهدبود.وامیدوارم این همایش سرلوحه تمام کانونهاوجوامع استانی وکانون تهران قراربگیرد.گرگان آمدیدمنتظرقدوم شماخواهم بود.متشکرم
اسماعیل شرفخانی ٩ خوی
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 12:54 ق.ظ
سرور ارجمند جناب آقای رسولی
باسلام و تهیات فراوان
احتراماً از تمام تلاش ها و زحماتی كه در اجرای شكوهمند نشست هشتم بهمراه اعضاءمحترم خانواده و كادر دفترخانه و سایر دوستان، مصروف داشته اید، صمیمانه سپاسگزارم. یاد و خاطره این نشست كه مزین بانام نامی امام هشتم بود و بامیزبانی جنابعالی باشكوه و جلال خاصی درخور و شایسته جامعه دفاتراسنادرسمی برگزار شد، هرگز از یادها فراموش نخواهد گشت. از خداوند برای جنابعالی و خانواده محترم و همكارانتان صحت و سلامت و سرافرازی آرزومندم. موفق و موید باشید. بامیددیدار در سمنان.
daftar yar
شنبه 26 اردیبهشت 1394 09:32 ب.ظ
جناب آقای رسولی

با اینکه افتخار همراهی شما در این همایش نصیب من نشد ولی‌ تعاریف زیادی از همکاران شرکت کننده از برگزاری همایش و تلاش شما و همراهانتان به گوشم رسید.به عنوان یک دلسوز این عرصه از تمامی‌ شما فعالان فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی‌ که اینگونه بدون چشم داشت برای همه ما زحمت می‌کشید تشکر و قدر دانی می‌کنم.خدا قوّت
پاسخ سید رسول رسولی : درود دوست عزیز
مرا ببخش که نامت را نمیدانم ،
پس دفتر یار می خوانمت .
افسوس که افتخار میزبانی ات نصیبمان نگردید.
حضور گرم یکایک دوستان از اقصی نقاط کشور آنچنان نتور همایش را گرم کرد که حتی باد و طوفان و باران این چند روزه هم نتوانست گرمای آنرا فرو نشاند ...
همکاران فرهیخته ای که دیدار دوست را بر رنج و مشقت سفر ترجیح دادند و با حضورشان بر شور و مشروعیت این فضا افزودند .
ضمنا بعنوان همکار انجام وظیفه کرده ایم و اینکه همراهان فرهیخته با چشم پوشی از کاستی ها بر نکات مثبت تاکید دارند، نشان از بزرگ منشی عزیزان دارد.
همراهی تان را با فضای مجازی پاس میداریم و به انتظار حضورتان در همایش نهم هستیم .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.